Zarezerwuj telefonicznie: +48 692 542 948
Nasze social media:
Obcuj z naturą w malowniczej scenerii

Szlaki turystyczne

Turystyka piesza to świetny sposób na ekscytujące spędzanie czasu. Spacery i wędrówki to doskonała aktywność dla większości osób, która pozytywnie wpływa na pracę serca i płuc, zdrowie kości oraz pleców.

Na szlakach turystycznych nigdzie nie musisz się spieszyć. To doskonały moment, by móc obcować z naturą w malowniczej scenerii. Zatrzymaj się na chwilę i odetchnij świeżym powietrzem. Usiądź na pobliskiej skale i chłoń piękno, które Cię otacza. Posłuchaj melodyjnego śpiewu ptaków i poobserwuj wodę płynącą w potoku. Przekonaj się sam, że przyniesie Ci to uczucie spełnienia i ożywienia, wyostrzy Twoje zmysły i sprawi, że odpoczniesz od otaczającego Cię zgiełku.

W Pensjonacie Miś zdumiewające krajobrazy są na wyciągnięcie ręki. Sprawdź, jakie szlaki znajdują się w okolicy i wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

 • Palenica Białczańska
  9,5 km od Pensjonatu Miś

  Palenica Białczańska

  Pensjonat Miś znajduje się w niewielkiej odległości od parkingu Palenica Białczańska, który stanowi świetny punkt wyjścia do szlaku nad Morskie Oko, skąd można udać się na wyższe partie Tatr, a nawet na Rysy.

  Polana ta znajduje się w Tatrach Wysokich na wysokości około 990 m n.p.m. Na Palenicy zlokalizowane jest wejście do Tatrzańskiego Parku Narodowego, który zachwyca zróżnicowaną fauną i florą. Palenica Tatrzańska to świetny punkt wyjścia wyprawy do urzekającej Doliny Pięciu Stawów Polskich, która uważana jest za najpiękniejszą dolinę w całych Tatrach.

 • Dolina Kościeliska
  23 km od Pensjonatu Miś

  Dolina Kościeliska

  Dolina Kościeliska zachwyca atrakcjami przyrodniczymi i pamiątkami historycznymi, które można spotkać na trasie. Łatwa trasa doskonale sprawdzi się dla rodzin z dziećmi. Zniewalające widoki i imponujące jaskinie udostępnione do zwiedzania dla turystów uczynią wyprawę jeszcze bardziej ekscytującą.

  Dolina Kościeliska znajduje się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jej dnem biegnie zielony szlak z Kir do Schroniska na Hali Ornak. Z Doliny Kościeliska można też dotrzeć do Smerczyńskiego Stawu, Jaskini Mroźnej, na Polanę Stoły, a także do Wąwozu Kraków i Smoczej Jamy.

 • Dolina Chochołowska
  24 km od Pensjonatu Miś

  Dolina Chochołowska

  Dolina Chochołowska to spektakularne miejsce, w którym można zjeść jedną z najpyszniejszych szarlotek w całych Tatrach. Wiosną zachwyca kwitnącymi krokusami, a zimą ośnieżonymi szczytami wyniosłych gór. Łatwa trasa sprawdzi się dla rodzin z dziećmi i zwierzętami. Istnieje możliwość przemierzenia jej na rowerze.

  Dolina Chochołowska urzeka niesamowitymi panoramami i oryginalnymi pozostałościami po zabudowach pasterskich. Na Polanie Chochołowskiej można doświadczyć autentycznego wypasu owiec, a nawet zwiedzić kaplicę św. Jana Chrzciciela zbudowaną na potrzeby serialu „Janosik”.

 • Gubałówka
  34 km od Pensjonatu Miś

  Gubałówka

  Wśród turystów Gubałówka cieszy się ogromną popularnością. Nic w tym dziwnego! Z tego wzniesienia zlokalizowanego na wysokości 1 126 m n.p.m. rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki na Zakopane czy Tatry.

  Na Gubałówkę można dostać się pieszymi szlakami, a także kolejką. Ze wzgórza można nie tylko rozkoszować się niesamowitymi widokami, ale też skorzystać z zimowego skateparku, parków linowych, czy gokartów oraz quadów.

Trwa ładowanie strony...